?

Log in

Бійцівський клуб
газета нової молоді
Зброя для самозахисту: електрошокер 
28-е-грудень-2009 01:16 am [бійки, виживання]
slayer
З початком фінансової кризи в Україні суттєво погіршилася криміногенна обстановка. Саме час подумати про ефективну самооборону. Оскільки в нашій країні зброю травматичної дії не продають пересічним громадянам, одним з найбільш популярних засобів захисту залишається електрошокер.

Де купити електрошокер?

Купити можна в магазинах зброї, на вітринах яких знайдеться до двох десятків різних електрошокових пристроїв. До 60 модифікацій електрошокерів пропонують і інтернет-магазини - від маленьких розрядників розміром з мобільник, до півметрових електрошокових кийків, контактних і дистанційних.

Про безпечність

Саме незначна травматичність від використання електрошокера вважається незаперечною перевагою цього спецзасобу. При ураженні противника іншими видами зброї, наприклад, холодним або газовим, ризик серйозно пошкодити його здоров'я зростає в рази. Ця особливість шокера надзвичайно важлива в нашій країні, де травмувавши злочинця, ви самі ризикуєте сісти на лаву підсудних.

Собака-друг людини

Ще один плюс електрошокера - він ефективно захищає від собак. Справа в тому, що при використанні елетрошокера виділяється озон, який не переносять тварини.

Важливі параметри

За ознакою частоти іскроутворення електрошокери поділяються на два типи: низько-і високочастотні.

Перші - з частотою 50 - 80 Гц - призначені для заподіяння болю в першу частку секунди. Такий електрошокер може тільки налякати, але не знешкодити.

За іншим шляхом пішли розробники високочастотних електрошокерів. Їх дітища з частотою іскроутворення понад 100 Гц призначені для паралізації нападаючого. Але і ці розробки не позбавлені недоліків. Наприклад, щоб знешкодити противника високочастотного моделлю, вам доведеться притиснути шокер до його тіла на 1-2 секунди.

Відрізнити високочастотні шокери від низькочастотних досить просто. Перші видають при розряді характерний тріск, другий - голосне дзижчання. Існує й інший спосіб перевірки. На відміну від низькочастотних шокерів, високочастотні моделі при розряді здатні підпалити папір.

Акумулятор чи батарейка?

Для вибору джерела живлення електричним струмом вам слід об'єктивно оцінити свою організованість. Якщо вам нескладно раз на місяць згадати про підзарядку - тоді акумуляторна модель. Якщо забудькуваті - краще купити електрошок на батарейці. Акумуляторні електрошоки трохи потужніші, зате батарейку можна і потрібно змінювати раз на півроку - рік.

Розміри електрошокових пристроїв

Хороший електрошок не може бути занадто мініатюрним. Тут розмір має значення. Потужний, а отже, і ефективний електрошокер повинен бути більший за руку, що тримає його. Бойові електроди не повинні знаходитися близько до долоні і пальців, в цьому випадку власник електрошокеру сам ризикує отримати розряд.

Форми електрошокерів

Найбільш популярними формами електрошокерів вважаються коробочки і палиці. Хоча, звичайно ж, вимогливий покупець зможе знайти і більш екзотичні моделі, наприклад, у формі ліхтарів або навіть мобільних телефонів.

Перевагою, так само як і недоліком, кийків вважається їх довжина. З одного боку довгий шокер допоможе утримувати супротивника на відстані, з іншого - такий засіб часто буває просто незручно носити.

Ще однією поширеною формою шокерів вважається коробочка. Моделі, в яких використана ця форма, досить малогабаритні, тому їх можна носити в кишені.

Стріляючий електрошок чи контактний?

Цей вибір потребує аналізу можливих ситуацій. Звичайно, безпечніше вистрілити в противника з відстані, ніж вступати з ним у прямий контакт. Але чи часто це можливо? Зазвичай події розгортаються так: спочатку відбувається малоприємна розмова, лайка, і вже після того - рукоприкладство. Всі учасники дії знаходяться близько один до одного, що робить дистанційний електрошок в такій ситуації малоефективним. Якщо ваша мета - убезпечити себе саме від такого роду пригод, то найкращою зброєю тут буде контактний електрошок.

Але є й ті, кому необхідний електрошок саме дистанційного впливу. Наприклад, охоронці. Їм нерідко доводиться зупиняти що тікав або тримати правопорушника на відстані від об'єкту, що охороняється. Тут застосування дистанційного - виправдане й логічне. Таксистам і автолюбителям також нерідко потрібна саме дистанційна безпека. Знаходяться іноді бажаючі потрапити в салон автомобіля проти волі водія. У вас є стріляючий електрошок? Так нехай хлопці постоять в сторонці) А особливо настирливі - полежать! ...

На ринку зброї дуже багато різних електрошокерів. Розглянемо найпопулярніші моделі.

ОСА 800Оса 800 вважається лідером продажу серед засобів електричної самооборони. Рекламна напруга цього електрошокера становить 1.000.000 вольт, але експерти вважають, що цей показник явно перебільшений. Реальна потужність Оси в десять разів менше, хоча і цього більш ніж достатньо для нейтралізації супротивника. Цей електрошокер обійдеться вам у 370 гривень. Головною перевагою Оси, виконаної у формі коробочки, вважається її мініатюрність - за розміром цей шокер не більше сигаретної пачки.

КаракуртРосійський електрошокер "Каракурт" має потужність 90 000 Вольт іскроутворення при частоті 80 Гц. Виробники запевняють, що цього достатньо для упокорення найбільш агресивного противника. Каракурт має форму рукоятки пістолета з нахилом бойових електродів в бік противника, так звана Г-подібна коробочка. Обійдеться такий прилад в 1800 гривень. Головним недоліком "каракурта" вважаються її розміри: довжина пристрою - 16,5 см. Такий шокер не сховаєш в кишені, тому доведеться носити його на поясі.

Мальвіна - 250
Електрошокери Мальвіна розроблені для жінок. Вони мають форму палиці, яку легше дістати з дамської сумочки, ніж коробковий шокер. Мальвіна-250 довжиною в 25 см має потужність 90 000 Вольт при частоті іскроутворення в 135 Гц. Здатен знешкодити супротивника більш ніж на 10 хвилин. Вартість такого електрошокера 1600 гривень.
Comments 
27-е-грудень-2009 11:20 pm (UTC)
під кат всунь частину
31-е-грудень-2009 02:05 pm (UTC) - " Он ничего не понимал в електричестве,поетому считал с
Anonymous
Від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів + вартість конфіскованного шокера.
Пам`ятаю,колись були ветеренарні електрошокери.Коштували пару купонів(90-ті :)))).Під дію статті вони не потрапляли,а їхня вага і конструкція дозволяла ефективно користуватися навіть з посадженними елементами живлення.
За певних умов напруга вище 36 В є небезпечною."має потужність 90 000 Вольт" - взагалі звучить смішно.Потужність вимірюєтся в інших величинах.Важливим є внутрішній опір джерела стуму , тобто здатність видавати певней струм
при зарекламованій напрузі.Носіня светра ще ні кого не вбило,хоча стум в декілька кВ прицьому виробляєтся.
Струм частотою 100 Гц такий саме низкочастотний як 50 Гц.Дійсно високочастотний струм викликає опіки а не шок.
Раджу знайти і прочитати правила електробезпеки,певні знання з них повинні мати всі працюючи в Україні.
31-е-грудень-2009 08:16 pm (UTC) - Re: " Он ничего не понимал в електричестве,поетому счита
тут мається на увазі, що потужність шокера залежить в першу чергу від напруги (Вольт)
По законодавству вищепоказані шокери і подібні їм вважаються зброєю нелетальної дії, але чітку межу в цьому провести важко, бо вбити за певних обставин може навіть таке.
This page was loaded серпень 31-е 2016, 11:23 pm GMT.